O nas

Historia

Wszystko zaczęło się od pomysłu organizacji zawodów narciarskich dla Gazowników. Pomysł narodził się zimą roku 2000, na stoku narciarskim Kamiennej Laworty w Bieszczadach, gdzie spotkałem się z Radkiem Nowakiem i Władkiem Gwizdakiem na nartach… Po podzieleniu się pomysłem wśród znajomych i przyjaciół wielu z nich wyraziło swoje poparcie i chęć pomocy przy stworzeniu organizacji propagującej aktywne formy spędzania wolnego czasu, a w szczególności narciarstwo. Poza Pomysłodawcami do prac związanych z formalną organizacją stowarzyszenia (a było tego dużo) włączyły się między innymi: Dorota Kurecka, Bogusia Cieśla, Jola Nowak, Andrzej Kasprzak, Ula Gawlik, Jacek Zima… Z uwagi na zamiłowanie Pomysłodawców do sportów zimowych, oraz fascynacji Alpami podjęto jednogłośnie decyzje – ALPEJCZYK. W lutym 2001r. przy przychylności i zgodzie Zarządu PGNiG S.A., akceptacji statutu organizacji przez Radców Prawnych Centrali PGNIG, po zarejestrowaniu w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie: RZ.XII NS – REJ.KRS/8418/1/504, nadaniu NIP-u i REGON-u oraz spełnieniu wszelkich innych wymaganych formalności Stowarzyszenie Miłośników Sportu Rekreacji “Alpejczyk” przy Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie S.A.w Warszawie rozpoczęło swoją działalność. Za bieżące prace i działania Stowarzyszenia odpowiada Zarząd, natomiast nadzór nad działalnością prowadzi Komisja Rewizyjna. Stowarzyszenie rozlicza się w oparciu o pełną księgowość prowadzoną przez niezależne, renomowane Biuro Rachunkowe.

Cele i działalność

Głównym celem Stowarzyszenia jest propagowanie aktywnego wypoczynku wśród Pracowników szeroko rozumianej branży energetycznej, poprzez planowanie, organizację i wspieranie imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym. Członkiem Stowarzyszenia może zostać każdy pracownik Grupy Kapitałowej PGNiG (niezależnie od zajmowanego stanowiska czy pełnionej funkcji), a także przedstawiciele firm współpracujących. Alpejczyk wyspecjalizował się w organizacji zawodów narciarskich, zgromadził do tego celu specjalistyczny sprzęt pneumatyczny, elektroniczny oraz wizualny. Produktem Stowarzyszenia jest coroczna styczniowa impreza sportowa – Międzynarodowe Mistrzostwa Gazownictwa w Narciarstwie Alpejskim. Z upływem czasu pojawiły się nowe pomysły dotyczące organizacji i udziału w zawodach oraz imprezach sportowych kulturalnych i rekreacyjnych.

Ewolucja

Od jesieni 2003 roku organizowane są Mistrzostwa Gazownictwa w Rowerach Terenowych. W celu propagowania walorów turystycznych całego kraju impreza ta odbywa się w różnych regionach Polski. Ponadto Stowarzyszenie organizuje inne spotkania o charakterze sportowo-turystycznym takie jak: wysokogórskie wyjazdy szkoleniowe na narty, rajdy piesze, konne, spływy kajakowe … Wspieramy również imprezy o charakterze charytatywnym, kulturalnym, muzycznym, sportowym gdzie godnie reprezentujemy Stowarzyszenie i naszych Partnerów:

  • Festiwal Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób Upośledzonych Umysłowo „ Albertiana” w Krakowie na deskach Teatru im. J. Słowackiego, pod patronatem Anny Dymnej
  • Spartakiada Młodzieży Szkół im. I Łukasiewicza
  • Podkarpacki Salon Poetycki, wspierający uzdolnioną poetycko młodzież
  • Podkarpacki Przegląd Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych
  • Wydz. WNiG AGH w organizacji spotkań Barbórkowych
  • Muzeum miasta Jarosławia przy organizacji czytelni mutimedialnej
  • wydawnictwa przewodników turystycznych

Regularnie bierzemy udział w imprezach targowych, konferencjach branżowych. W ciągu kilku lat działalności Alpejczyków, dzięki życzliwości i wsparciu organizacyjnemu i finansowemu Oddziałów i Spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz m.in. takich firm jak: OGP Gaz System S.A., TP S.A., Gaz de France, Ferox Energy Systems, Gaz Media, Statoil, Gaz Technika, Siemens, Unitol, NextiraOne, ABB , PTC ERA, Winuel S.A., ANB, udało nam się zaprogramować i zorganizować wiele imprez, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników. Od początku swojej działalności, mieliśmy przyjemność gościć na naszych imprezach prawie trzy tysiące uczestników i mamy nadzieję, że liczba ta z roku na rok będzie rosła.

 

                                                                                                                                                      Autor: Mariusz Gilarski

Dołącz do nas


Warunkiem wstępnym zapisu do Stowarzyszenia MSiR ALPEJCZYK jest czytelne i kompletne wypełnienie załączonych formularzy oraz przesłanie ich na adres Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie MSiR “ALPEJCZYK”
37-500 Jarosław, ul. Krakowska 54

Decyzja o przyjęciu do Stowarzyszenia jest podejmowana, zgodnie ze Statutem, przez Zarząd Stowarzyszenia.

603-747-744
607-661-882
608-448-349

Image
© 2024 Alpejczyk. All Rights Reserved.
Alpejczyk 20-lecie